بلاگ

27

سپاسگزاری چه کمکی می کند؟

سپاسگزاری چه کمکی می کند؟

سپاسگزاری چه کمکی می کند؟ ما با سپاسگزاری درمدار قوی ترین حلقه ی انرژی جهان و نزدیک ترین حالت به منبع اصلی که خدا است قرار میگیریم و یا به تعبیر دیگردر فرکانس مثبت قرار می گیریم ،با سپاسگزاری می توانیم احساس بهتری از خود ،دیگران وخداوند داشته باشیم.

یکی از عواملی که میتوانیم هر روز از آن استفاده کنیم تا در چرخه ی انرژی مثبت باقی بمانیم ودائما ذهن خود را پاکسازی کنیم تا بتوانیم حال بهتری از خود را تجربه و در مسیر بهبودی باقی بمانیم ،سپاسگزاریست.

 

سپاسگزاری در ادیان

انجیل:هرکس که اراده کرده تا بیشتر دریافت کند به حد کفایت دریافت داشته هرکس که اینگونه نخواسته ، داشته هایش از او باز گرفته خواهد شد .یعنی هر کسی که بیشتر تمرکزش بر روی داشته ها باشد و سپاسگزار تر شود بیشتر به نعمت هایش اضافه خواهد شد و هر کسی که نارضایتی و شکایت بیشتری داشته باشد فرصتها از او دریغ می شود و داشته هایش رو به زوال خواهد رفت.

 

قران:به یاد آورید هنگامیکه پروردگارت فرمود اگر قدرشناس باشی به تو بیشتر عطا خواهم کرد واگر ناسپاسی کنی برتو عذابی دردناک فرود خواهم آورد. در واقع درقوانین دنیا هر عملی عکس العمل خود را به همراه دارد،افکار نیک و مثبت انرژیهای مثبت را به سمت شما می کشاند و افکار منفی، انرژیهای منفی را برایتان خواهد داشت .

البته منظور از عذابی دردناک این است که شخص خودش با طرز فکر اشتباه به سمت نداشته هایش سوق پیدا می کند واین نداشته ها باعث میشود که داشته هایش را نبیند و همین امر باعث بهم ریختگی ونارضایتی میشود.

سپاسگزاری در قانون جذب

طبق قانون جذب به هر چیز توجه کنیم آن را به زندگی دعوت میکنیم حال این قدرت تفکر ما است که چه چیزی را به زندگی خود بخوانیم و جذب کنیم، میتوانیم به داشته هایمان توجه کنیم سلامتی، دانش،هنر،احساس ،رابطه،آرامش،شغل،جایگاه اجتماعی ،مقدار اندوخته ی مالی ، خانواده وهرآنچه که با فکرکردن به آن حس خوب پیدا میکنیم .

پس در نتیجه توجه ما است که باعث میشود در زندگی چه تجربه های داشته باشیم .پروفسور زیمر من روانپزشک و محقق در زمینه علوم اعصاب (نوروساینس) می گوید 11 میلیون بیت در لحظه اطلاعات از طریق حواس پنج گانه وارد مغز ما می شود. اما مغز ما قادر به پردازش این همه اطلاعات نیست .

مغز ما در لحظه می تواند فقط 40 بیت اطلاعات را پردازش کند و این 40 بیت همان توجه ما می شود.بنابراین بر روی هر چیزی توجه کنیم در این دنیای به این بزرگی فقط می توانیم همان را ببینیم.به عنوان مثال اگر توجه شما بر روی خرید یک ماشین مزدا3 باشد آن را در خیابان بیشتر خواهیم دید.

 

اگر تیشرت یا مانتوی جدیدی خریدیم آن را بیشتر در تن مردم خواهیم دید.چه اتفاقی می افتد،آیا تیشرت یا ماشین ها بیشتر شده اند؟

جواب خیر است .آنها بیشتر نشده اند بلکه توجه شما بر روی آنها بیشتر شده است . با دریافت این آگاهی که به شما دادم می توانید به آسانی درک کنید که داشته های امروز شما نتیجه توجه شما است .بنابراین شکرگزاری و سپاسگزاری کلیدی است که توجه شما را معطوف به داشته ها از لحاظ مالی و سلامتی و هر آن چیزی که در زندگی شماست می برد.هر چقدر سپاسگزاری عمیق تر شود فرصتهای بیشتری را خواهید دید.

سپاسگزاری یکی از قدرتمندترین روش ها برای آرام کردن ذهن وبدست آوردن احساس خوب است. وقتی ما شکرگزار داشته هایمان هستیم ارتعاشاتی که از این عمل به جهان هستی میفرستیم مارا به فردی توانگر در این جهان تبدیل میکند.


سپاسگذاری وفیزیک کوانتوم

در پایستگی انرژی بیان میشود که تمام جهان از انرژیست وانرژی مشابه خود را جذب میکند،وقتی فکری را در ذهن خود پرورش میدهیم این فکر تولید ارتعاشی میکند که شروع به جذب فرکانسهای مثل خود میکند وتمام فرکانس های مشابه آن را قوی تروکاملتر جذب میکند وبه منبع ارتعاش برمیگرداند.

در واقع وقتی ما آگاهانه سپاسگزار داشته هایمان هستیم انرژی هستی با قدرت بیشتر تلاش میکند تا نعمتهای بیشتری به ما برگرداند اگر توجه ما برروی توانگری وثروت باشد ثروت ما روز به روز بیشتر میشود وبالعکس اگر برروی فقر تمرکز کنیم روز به روز فقیر تر میشویم.
بعضی وقتهای با اندکی توجه به افرادی که در اطراف ما زندگی میکنند متوجه ی فرق محسوس در بعضی از آنان میشویم .انسانهای سپاسگزار همیشه آرام وفروتن هستند بالافاصله قدردانی میکنند از کسی که حتی قدمی کوچک برایشان بردارد،باتمام موجودات مهربان هستند چون او را نشانه ی از وجود خدا میدانند پس با مهربانی شکرگزار بودن آن موجود هستند.

 

یک تحقیق در مورد اثر ارتعاش ها برایتان بگویم طی این تحقیق دو پیانو در یک اتاق قرار گرفت وبا نواختن به عنوان مثال کلیدهای A B C سیمهای 1،2،3 ارتعاشاتی از خود ساطع میکنند این سیمها برروی سیمهای 1،2،3 پیانو دیگر تاثیر میگذارند و آنها را به لرزه در می آورند که در واقع با هم فرکانس خود همسان می شوند و یا همسان خود را در دنیا به صدا در می آورند.

وقتی شما افکار منفی دارید ودائما به نداشته ها و حسرتها فکر میکنید آنها را به سمت خود جذب میکنید ،دقت کرده اید به افرادی که دائما از درد ورنج و وضعیت بد اقتصادی صحبت میکنند،روز به روز اوضاع بدتری پیدا می کنند ،شاید آنها خودشان را مقصر ندانند ولی مسبب اصلی خودشان هستند.

انیشتن میگوید : همه چیز از انرژی تشکیل شده ،فرکانس حقیقتی که میخواهید دریافت کنید را با فرکانس خود تطبیق دهید در آن صورت بدون شک آن حقیقت نمایان خواهد شد.شما قالبأ چه افکاری را در ذهن خود در طول روز پرورش میدهید؟

شما آن چیزی را دریافت میکنید که در موردش فکر میکنید و باورش دارید ودرست است که فکر ما نامرئیست ومشهود نیست امادریافتهای که به واسطه ی افکار وباورهایمان از دنیا داریم نامرئی نیستند آنها عینیت پیدا میکنند ،چطور؟

اکثر ما در ناسپاسی زندگی میکنیم ،یعنی توجه به آنچه وجود ندارد،به مقداری پولی که وجود ندارند ،داشته ی مالی خود را نمی بیننیم، به مقدار سلامتی که نداریم یا دردی که داریم ،سلامتی دیگر عضوهای بدنمان را نمیبینیم،جایگاه کاری که مد نظرمان هست ونداریم باعث میشود حسن های کاری که داریم را درک نکنیم.

در واقع ذهنمان عادت کرده نیمه ی خالی لیوان را ببییند. این جریان فکری باعث میشود که بعد از مدتی از زندگی خسته شویم وحال خوبی نداشته باشیم ،شروع به قضاوت زندگی دیگران میکنیم، عزت نفس واعتماد به نفسمان را از دست میدهیم.

سپاسگزاری چه کمکی می کند؟

سپاسگزاری وشکر گزاری دیدن آنچه که داریم است . یعنی دیدن نیمه پر لیوان ،این مسئله باعث میشود حالمان خوب باشد در روابطمان درست عمل کنیم، انساانها از بودن در کنارمان لذت ببرند برکت در همه ی ابعاد زندگیمان جاری باشد،خوشحال وخوش بین باشیم وبه درجات بالای رشد برسیم ،آرام باشیم ودر واقع به جای پرداختن به طول زندگی ،عرض زندگی برایمان مهم میشود.در این صورت است که نیروی کائنات هم مسیررا برای رسیدن به اهداف وآروزها هموار میکند.

در آینده هر آنچه را که دریافت میکنیم نتیجه ی باور وافکاریست که دراین لحظه در ذهن خود پرورش میدهیم

 

بیایید افکار یک روزمان را یادداشت کنیم تا درک کنیم نتیجه ی حال بد و مشکلاتی که پیش روی داریم از کجا سرچشمه می گیرد دراین صورت متوجه میشویم که تا چه اندازه شکرگزاریم .مرحله ی بعدی شروع به دیدن داشته ها وثبت آنها است . گفتم به دلیل این که مغز ما تمایل به منفی نگری دارد و فراموشکار است پس با یاداداشت کردن نکته های مثبت ، زندگیمان کم کم تغییرخواهد کرد..

شما چه نوع انرژی را دریافت میکنید؟

 

 

به اشتراک بگذارید