بلاگ

41

چطور مثبت فکر کنیم؟8 راهکار برای مثبت اندیشی

 

احتمالا خیلی از شما به این فکر باشید که با وجود این مشکلات در زندگی نمی‌توانید مثبت فکر کنید. اما مثبت اندیشی ارتباط زیادی با اطراف و محیط ندارد. شما می‌توانید با فکر مثبت، استرس و اضطراب را در زندگی کاهش دهید.

با ذهن و تفکر مثبت، دید شما نسبت به مشکلات تغییر می‌کند. همه چیز به خودتان بستگی دارد و هیچ چیز نمی‌تواند شما را مجبور به دید منفی و بدبینی کند.

 مثبت فکر کردن روی عزت نفس و سلامتی شما تاثیر می‌گذارد. عزت نفستان بالا می‌رود و خوش بین بودن موجب سلامت روحی و جسمی شما می‌شود.

انرژی و فکر منفی زیاد است و گاهی با گله و شکایت، تکرار رفتارهای بد به این فکر منفی دامن می‌زنیم و حال خود را بد می‌کنیم. در این مقاله یاد می‌گیریم که چگونه از افکار منفی دوری کنیم و مثبت اندیش باشید.

با نکاتی که گفته می‌شود، می‌توانید به زندگی ایده آل خود برسید و از زندگی لذت ببرید.

 

8 راهکار برای داشتن افکار مثبت

 

  1. دور خود را از افراد پرانرژی مثبت  پر کنید.

افرادی که اطراف شما هستند تاثیری زیادی بر روی زندگی‌تان و افکار شما می‌گذارند. اگر آدم‌های دورتان همیشه ناامید و شاکی باشند، این حس بد را به شما نیز منتقل می‌کنند.

حال اگر افراد پرانرژی  باحال پیش شما باشند، شما همانند آنان می‌شوید، پر از حال خوب می‌شوید از زندگی خود راضی هستید و احساس خوشبختی می‌کنید.

  • از کلمات مثبت در صحبت‌هایتان استفاده کنید.

کلام شما خواسته و ناخواسته روی ذهن شما تاثیر می‌گذارد. وقتی که بگویید نمی‌توانم یا نمی‌شود و از این کلمات منفی استفاده کنید، ذهن شما به این باور می‌رسد که توانایی انجام کاری را ندارید.

این باعث می‌شود شما نا امید شوید و حس خوب به خود نداشته باشید و از همه مهم‌تر برای رسیدن به اهدافتان دست از تلاش می‌کشید.

باید تلاش کنید از کلمات مثبت استفاده کنید، کلماتی که باعث می‌شود احساس توانمندی و خوشحالی داشته باشید. روی کلمات مثبت و عبارت تاکیدی مثبت تمرکز کنید.

 

  • از گذشته به عنوان یک تجربه یاد کنید.

اتفاقات گذشته را زیادی مرور نکنید و آن‌ها را تجزیه نکنید! از آن اتفاقات فقط درس بگیرید و در زندگی فعلی‌تان استفاده کنید. نیازی به فراموش کردن اشتباهات کذشته نیست زیرا چیزی از گذشته را نمی‌توان تغییر داد.

فقط دید مثبتی نسبت به فردا و آینده داشته باشید. خاطرات بد را رها کنید.

  • به موزیک‌های شاد و پرانرژی گوش دهید.

گوش دادن به موسیقی پرانرژی به شما روحیه می‌دهد. حال خوبی به شما دست می‌دهد. در مسیر رفت و برگشت به خانه یا محل کار، موزیک شاد گوش دهید تا انرژی بگیرید.

  • لبخند فراموش نشود!

همیشه لبخند بزنید حتی زمانی که حال خاصی ندارید لبخند روی لب داشته باشید. زیبایی‌های درونی خود را ببینید و احساس خوشبختی کنید اینگونه دلیلی برای لبخند زدن پیدا کنید.

  • به موفقیت خود ایمان داشته باشید.

شما باید اهداف خود را تعیین کنید و مشخص کنید چرا این اهداف را انتخاب کرده‌اید. باور داشته باشید که به خواسته‌هایتان می‌رسید. موفقیت را مجسم کنید. رویاپردازی کنید و خود را تصور کنید که به موفقیت و خواسته هایتان رسیده‌اید. خود را لایق بهترین ها بدانید.

  • فعالیت بدنی داشته باشید.

زمانی که یک زندگی یکنواخت را انتخاب کنید، انگیزه ایی نخواهید داشت. پس بهتر است ورزش روزانه یا هفتگی در برنامه خود قرار دهید. یا به گردش بروید، جایی در شهر که تا حالا نرفته اید یا به جاهایی بروید که خاطرات خوب دارید.

با انجام این فعالیت‌ها می‌توانید از افکار منفی و مشکلات دور شوید.

  • دید و نگرش مثبت داشته باشید.

در همه زندگی ها مشکل وجود دارد اما باید نسبت به همه مشکلات دید مثبت داشته و همیشه در نظر داشته باشیم که امکان اتفاق و مشکلی بدتر وجود دارد.

پس در هر شرایطی نیمه پر لیوان را ببینید و روی نکات مثبت تمرکز کنید چون هیچ شرایط و اتفاق دائمی نیست.

 خلاصه کلام

هر شب قبل از خواب روزی که گذشت را مرور کنید و 3 اتفاق خوب آن روز را پیدا کنید و بنویسید یا با خود مرور کنید. با این تمرین باعث تقویت دید مثبت در خود می‌شوید و ذهن خود را با مثبت اندیشی وقف می‌دهید.

با تفکر مثبت از زندگی لذت ببرید. به مثبت فکر کردن عادت کنید و تفکر مثبت را تمرین کنید.

به اشتراک بگذارید