بلاگ

42

بهترین کتاب های توسعه فردی

اکثر آدم های موفق و صاحب کسب و کار برای توسعه فردی قدم هایی برمی‌دارند و برای بهتر شدن تلاش می‌کنند. همانطور که در مقاله رشد فردی چیست؟ گفته شد، رشد فردی اهمیت بسیاری دارد و یکی از عوامل موفقیت است.

رشد فردی به شما کمک می‌کند خود را بشناسید، نقاط ضعف خود را قبول کنید. به زندگی خود جهت و معنا دهید.

در ادامه نام چند کتاب در زمینه توسعه فردی به ما معرفی می‌کنیم. هر کدام از این کتاب ها می‌توانند به شما برای رشد فردی کمک کند.

کتاب های توسعه فردی

هفت عادت مردمان موثر

نویسنده این کتاب استفان کاوی است. در کتاب هفت عادت موثر، هفت عادت و راهکاری گفته می‌شود که باید برای پیشرفت و موفقیت داشته باشید. اطلاعاتی که این کتاب به شما می‌دهد می‌تواند تغییر در زندگیتان ایجاد کند.

استفان کاوی نویسنده کتاب، می‌گوید که باید در نگرش و درک جهان و خود یک دگرگونی و تغییر پایه ای صورت بگیرد.

این کتاب یه شما کمک می‌کند برای خود و دیگران خوب بخواهید. رزانت ماس کانتر در مورد کتاب هفت عادت مردمان موثر می‌گوید: کتاب مشهوری که هر کس که چیز بیشتری از زندگی می‌خواهد باید بخواند و از راهکار های آن استفاده کند تا تغییر و معجزه در زندگی اش رخ دهد.

کتاب های رشدفردی| هفت عادت مردمان موثر

تئوری انتخاب

ویلیام گلسر روانپزشک آمریکایی، نویسنده این کتاب است. کتاب تئوری انتخاب نوع هدف تعیین کردن شما را تغییر می‌دهد و به شما کمک می‌کند درست تصمیم بگیرید و انتخاب درست داشته باشید.

کتاب تئوری انتخاب از مخاطب می‌خواهد روی انگیزه و کنترل های درونی خود کار کند. ویلیام گلسر معتقد است ما می‌توانیم هر انتخابی داشته باشیم و بر زندگی خود کنترل داشته باشیم.

افرادی که فکر می‌کنند کنترل زندگی خود را ندارند، حتما این کتاب را مطالعه کنند تا رشد فردی خود را تقویت کنند و زندگی خود را کنترل کند. افراد موفق خواندن این کتاب را خیلی توصیه می‌کنند.

رشد فردی| تئوری انتخاب

کتاب جادوی فکر بزرگ

نویسنده کتاب جادوی فکر بزرگ دکتر دیوید شوارتز است. این کتاب یکی از قدیمی ترین و بهترین کتاب ها در حوضه رشد فردی است.

با گذشت چند سال هنوز کتاب جادوی فکر بزرگ طرفدار های خود را دارد و به چاپ می‌رسد.

نویسنده کتاب، به تفکرات اشتباه در مورد پیشرفت و موفقیت اشاره می‌کند. همچنین راه های اصلاح و برخورد با این افکار را می‌گوید. مطالب این کتاب  به شما بزرگ فکر کردن را می آموزد.

با بزرگ فکر کردن به این باور می‌رسید که برای رسیدن به اهداف بزرگ توانمند هستید. شما توانمند هستید و به آسانی می‌توانید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید.

کتاب جادوی فکر بزرگ| کتاب توسعه فردی

کتاب عادت‌های اتمی

کتاب عادت‌های اتمی توسط جیمزکلیر نوشته شده است. این کتاب به شما کمک می‌کند عادت های خوب و بد را کنترل کنید و هر روز بهتر از قبل باشید. با چند راهکار ساده به شما می آموزد که چگونه عادت های بد را تغییر دهید و عادت های خوب را جایگزین کنید.

نویسنده کتاب عادت های اتمی میگوید: همین رفتار ها و عادت های کوچک است که تعیین می‌کند 5 سال آینده کجاهستیم و چقدر موفق شده ایم یا شکست خورده ایم!

کتاب عادت های اتمی | کتاب رشد فردی

خلاصه کلام

کتاب های بسیاری در زمینه رشد فردی به چاپ رسیده است. 4 کتاب معرفی شده جز بهترین و پر طرفدارترین کتاب های توسعه فردی بوده اند. کتاب هایی مانند اثر مرکب، کتاب از خوب به عالی و کتاب قدرت عادت دیگر کتاب هایی ست که برای توسعه فردی توصیه می‌شود.

به اشتراک بگذارید