8

معجزه لبخند

معجزه لبخند

معجزه لبخند

اگر از شما بپرسم در ارتباط با دیگران برای آقایون لباس و کراوات و برای خانمها هم لباس های مد روز به همراه سرویس جواهرات و آرایش مهمتر است یا چهره افراد، چه پاسخ می دهید؟

عده ای می گویند لباس.

عده ای هم چهره و صورت را به لباس ترجیح می دهند.

بعضی از افراد در برقراری ارتباط با دیگران در مهمانی ها ،مجالس هزینه های خوبی برای لباسها ، طلا ، جواهرات و آرایش خود می دهند اما برای چهره خود هیچ هزینه ای نمی کنند .

بعضی اوقات از چهره خود غافل هستیم که عبوس،خودخواه،خودبزرگ بین و مغرور شده ایم و این را چهره ما به خوبی نشان می دهد.

تاثیری که چهره افراد بر روی دیگران می گذارد بهترین مارک کت و شلوار دنیا و طلا و جواهرات هم نمی تواند آن تاثیر را بگذارد.بسیاری از انسانها در همین اشتباه کوچک عده ای زیادی را از خود می رنجانند و خودشان از آن بی خبرند.

 

لبخندی که بر چهره شکفته می شود همانند ستاره ای است که در دل تاریکی شب ناگهان سوسو میزند و قلب انسانها را به تسخیر خود در می آورد.

چه میزان برای چهره خود هزینه می کنیم؟

بهترین لباس ها و بهترین مرواریدها نمی توانند بگویند خوشحالم کردی.از ملاقات با شما خوشحالم و یا دوستت دارم. اما همه اینها را یک جا لبخند می تواند بگوید. به عمل کار برآید به سخن دانی نیست.عمل همان لبخندی است که تمام نگرانی ها و استرس ها را از ما دور می کند و ارتباط موثری می شود که رضایت دیگران را در بودن با ما بالا می برد.

من از یک لبخند واقعی صحبت می کنم نه یک لبخند بی روح و الکی؟ لبخندهای الکی احساس و ارتعاش مثبتی ندارند،حتی اگر شخصی متوجه و آگاه نشود اما سلولهای بدن ما شعور دارند و آگاه می شوند که ارتعاش لبخند ما منفی و بی روح است و نقش بازی می کنیم.

معجزه لبخند

لبخند واقعی به آدم دلگرمی می دهد،لبخندی که از درون سرچشمه می گیرد باعث شادی دیگران و خودمان می شود.این یک ابزار کوچک اما بسیار قدرتمند است که می تواند در ارتباطات معجزه بیافریند.

سخت ترین انسانها را می توانیم با لبخند خودمان به شادی برسانیم.

پروفسور جیمز.وی.مک کنل،روانشناسی از دانشگاه میشیگان در مورد لبخند می گوید:« مردمی که لبخند می زنند کارآمدتر و موثرتر از بقیه هستند و این افراد در کار مدیریت،تربیت فرزند خود،آموزش و فروش بسیار قدرتمند تر از دیگران هستند.

اطلاعاتی که در لبخند وجود دارد و نهان است بسیار بیشتر از اطلاعاتی است که در اخم وجود دارد.به همین دلیل است که تشویق بسیار کارآمدتر از تنبیه است .در ارتباط با دیگران دقت کنید ما شخص مقابل را به همان سمتی میبریم که خودمان در آنجا هستیم .اگر اخمو و عبوس هستیم با ارتعاش منفی خودمان چهره او را هم در هم میکشیم و ناخوداگاه او را نیز عبوس می کنیم و برعکس اگر لبخندی بر چهره داشته باشیم شخص مقابل هر چقدر هم که چهره اش در هم کشیده باشد به سمت لبخند کشانده می شود.این ما هستیم که دیگران را ترغیب می کنیم که چگونه با ما برخورد کنند.رفتار ما مسری است .

 

طی تحقیق ثابت شده است که یک لبخند برابر است با 45 دقیقه یوگا کار کردن.یعنی اتفاقاتی که در بدن انسان با ورزش رخ می دهد همان فرایند در یک لبخند نهفته است که ما را به سمت سلامتی ببرد.

قبل از اتمام این جمله اول شما دوست عزیزم یک لبخند بزن .ممنونم

لبخند واقعی جادوی نفوذ در قلبهاست.

امروز این تمرین را انجام دهیم و با لبخند واقعی با دیگران ارتباط بگذاریم .مطمئن باشید تمام آنچیزی که شما به دیگران می دهید باز هم به خود شما بازمی گردد.عده ای در این امر خساست میکنند و نتیجه باز هم معطوف به خودشان میشود.

 

لبخند باعث می شود که سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود و کمتر دچار بیماری شوید و طی تحقیقاتی ثابت شده است که اگر فقط پنج دقیقه در حالت خشم بمانیم 45 دقیقه سیستم ایمنی بدن ما از کار می افتد.

اگر احساس و حال و هوای خوبی نداریم کافی است از معجزه لبخند بزنید با این کار سروتونین، اندروفین و مسکن های طبیعی بدن تولید و باعث بهبود روحیه ما می شوند.

هر چقدردر ارتباطات با افراد دیگر لبخند بیشتری بر چهره داشته باشیم مانند آهن ربا دیگران را جذب می کنیم.

چه میزان در برخورد با دیگران هزینه چهره خود می کنید؟

 

معجزه لبخند roohanian.com

به اشتراک بگذارید