بلاگ

40

رشد فردی چیست؟ 8عامل مهم در رشد فردی

همه ما در حال پیشرفت هستیم و هر روزه به موفقیت های بیشتری دست می‌یابیم. در کنار پیشرفت ها، باید به فکر رشد شخصیت و رشد فردی باشیم.

زمانی که موقعیت اجتماعی ما تغییر می‌کند و ارتقا پیدا می‌کند، باید از لحاظ فردی و شخصیتی نیز پیشرفت کنیم و به فکر توسعه فردی باشیم.

برای داشتن برنامه رشد فردی و داشتن یک مربی در کنار خود میتوانید با شماره09355255574 تماس بگیرید و از آقای روحانیان برنامه رشد فردی دریافت کنید.

رشد فردی چیست؟

رشد فردی یعنی بهتر شدن و کار کردن روی خودتان.

هر چیزی که در مورد ما و در وجود ما است، قابل ارتقا و رشد است. حتی اگر یک ویژگی خوب داشته باشیم. می‌توانیم آن را بهتر کنیم. ممکن نیست به جایی برسیم که رشد لازم نباشد.

رشد فردی به این معناست که روی خودتان تمرکز کنید و انعطاف پذیر شوید. هر روز برای بهتر شدن قدم بردارید، عادت های خوب و مفید رو جایگزین عادت های بد و بی فایده کنید.

با کار کردن روی خودتان و نهادینه کردن ارزش ها و عادت های خوب، زندگیتان را به سوی بهتر شدن می‌برید. اینگونه به موفقیت نزدیک تر می‌شوید. باید مسئولیت پذیر باشید و مسئولیت زندگی خود را برعهده بگیرید.

توسعه فردی یا رشد فردی

چرا رشد فردی مهم است؟

طبق تجربه ای که داشته ام و افرادی که برای رشد فردی تلاش کرده اند را دیده ام، می‌توان به جرئت گفت یک تغییر مثبت همانند یک معجزه در زندگی رخ می‌دهد، طوری که همه افراد متوجه آن می‌شوند.

با رشد و توسعه فردی بیشتر خود را می‌شناسید، نقاط قوت و ضعف خود را می‌شناسید. در زندگی بهتر تصمیم می‌گیرید. زندگی برایتان معنا پیدا می‌کند.

با کسب مهارت های توسعه فردی اعتماد به نفس شما افزایش می‌یابد. وقتی روی خودتان کار کنید، ارزش و جایگاه خود را بدانید، کارهای مفید انجام می‌دهید و وقتی برای کارهای بی ارزش نمی‌گذارید.

عزت نفس بالایی پیدا می‌کنید. با اعتماد به خود و کم کردن ترس از شکست، کارهایی را انجام می‌دهید که قبلا نمی‌توانستید انجام دهید یا کارهایی که دیگران قادر به انجام آنها نیستند و شما جرئت انجام آن را پیدا  کرده اید. اینگونه فرق خود با بقیه را نشان می‌دهید.

راه های رسیدن به رشد فردی

 با چه کارهایی رشد فردی خود را تقویت کنیم؟

 راه های زیادی برای تقویت رشد فردی وجود دارد. 8 مورد در این مقاله گفته می‌شود. اگر مایل هستید بیشتر روی توسعه فردی خود کار کنید شرکت در دوره های مرتضی روحانیان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  1. ورزش را در برنامه خود قرار دهید

روزانه یا در هفته حتما برای ورزش کردن وقت بگذارید، تا بدن سالمی داشته باشید. اگر به ورزش خاصی علاقه دارید آن را دنبال کنید.

2.اهداف بزرگ تعیین کنید

اهداف بزرگ یعنی هدف هایی که از توان شما دور است و برای رسیدن به آن تلاش بیشتری نیاز دارد. اما شما با جرئت و قدرت این اهداف را برای خود انتخاب کنید.

3.کنار گذاشتن عادت های بد

به نظر خودتان چه عادت بدی دارید؟

 منظم نبودن، مصرف دخانیات، زیاد وقت گذراندن در فضای مجازی، کتاب خواندن و… برای رفع این عادت های بد قدم بردارید.

4.اطراف خود را از افراد موفق و پر انرژی پر کنید

یکی از مهم ترین عوامل موفقیت افرادی هستند که اطراف شما هستند. شما شبیه افرادی می‌شوید که بیشتر با آن ها در ارتباط هستید.

اگر افراد با انرژی منفی اطرافتان باشند، انرژی شما را می‌گیرند و شما همانند آنان می‌شوید.

برنامه رشد فردی

5.اطرافیانتان را هر طور که هستند بپذیرید

هر فرد یک مشکل اخلاقی یا رفتاری دارد. شما باید یاد بگیرید، افراد را همانطور که هستند بپذیرند. شما نمی‌توانید آنان را تغییر دهید. پس مشکلشان را قبول کنید. با افراد کنار بیایید.

6.ضعف های خود را قبول کنید

برای رشد فردی باید ضعف های خود را قبول کنید و برای بهبودی آن ها تلاش کنید.

برای داشتن برنامه رشد فردی و داشتن یک مربی در کنار خود میتوانید با شماره09355255574 تماس بگیرید و از آقای مرتضی روحانیان برنامه رشد فردی و یا مشاوره دریافت کنید.

7.کتاب بخوانید

با کتاب خواندن اطلاعات و دانش خود را افزایش میدهید. میتوانید برای شروع از کتاب جادوی فکر بزرگ نوشته دکتر دیوید شوارتز و کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی  استفاده کنید.

8.توانایی های خود را اتقا دهید

مهارت های جدید یاد بگیرید، در دوره های مختلف، کارگاه ها و سمینار ها طبق علاقه خودتان شرکت کنید. برای بهتر شدن در این مهارت ها تمرین کنید.

 خلاصه کلام

رشد فردی یکی عوامل موفقیت است. ساده از کنارش نگذرید. برای توسعه فردی وقت بگذارید و تلاش کنید. با رشد فردی علاوه بر اینکه برای خود بهترین ها را می‌خواهید، هم برای دیگران هم بهترین ها را می‌خواهید.

به اشتراک بگذارید